SULTANBEYLİ

SULTANBEYLİ

Sultanbeyli MANTOLAMA

Firmamız İstanbulun her bölgesinde hizmet vermektedir. Sultanbeyli bölgesindede hizmet veren firmamız, siz değerli müşterilerimize hızlı ve profesyonel bir şekilde hizmetler sunmaktadır.

Siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti açısından kaliteden ödün vermeyen firmamız bu alanda yoluna emin adımlar ile devam etmektedir.

Sultanbeyli yöresinde bulunan apartmanınıza, Sultanbeylinde dış cephe mantolama firmaları mı bulmaya çalışıyorsunuz, mantolama işi yapan ekibimizden, tarafınıza en elverişli fiyatlarla dış cephe mantolama işçiliği. Sadece yalıtım ücret teklifini talep edebilirsiniz. Sultanbeylinde dış cephe yalıtımı nasıl yapılır? İzolasyon gerçekleştirilirken çeşitli gereçler ve farklı prosedürleri ile uygulanabilir. Sultanbeylinde ki mantolama ustaları mesleğinde ehlidir. Sultanbeylinde ki mekanınızın yapısına uygun en kaliteli ürünlerle mantolama çalışması uygulanır.

Mantolama nedir? Binaların dış cephelerine yapılan mantolama tadilatı Sultanbeylinde ki konutunuzun ısı yalıtımı olacağından yakıt gereksinimini yüzde elli oranında savurganlığı düşürmektedir. Mantolama yazın soğuk, soğuk havalarda sıcak kalmasını olanağını sunduğu gibi rutubeti de engeller.

Sultanbeyli dış cephe mantolama aşamaları, yalıtım işini hangi firmaya ifa ettirecekseniz, öncelikle Sultanbeylinde ki apartmanınıza, hangi Mantolama çeşidiyle ifa edileceğini tayin ederek Mantolama işçilik fiyatları hesaplayarak mantolama sözleşmesi imzalanarak işleme başlanır. Sultanbeyli dış cephe mantolama için likit ihyacında bankaların sağladığı uygun mantolama kredisi imkanı unutulmamalıdır. Sultanbeyli mantolama fiyatları , en tutumlu fiyatları ve garantili olarak şirketimiz sunmaktadır. Bu fırsatlardan faydalanmak için şirketimizi arayınız. Şimdi Kazımkarabekir, Ümraniye, Meşrutiyet, Altınşehir, Hamidiye ve Bakırköyde faaliyet bölgelerimiz arasındadır.

Sultanbeyli/İstanbul

Binalarda ısı yalıtımı için içaten, dıştan ve sandviç duvar olmak üzere 3 farklı yöntem uygulanır. Isı köprülerinin oluşumunu önlemek ve yalıtımın sürekliliğini sağlamak için yapılan en iyi uygulama mantolama uygulamasıdır. Dış cephe mantolama uygulaması yapı fiziği açısından en uygun olan ısı yalıtım sistemidir.

Mantolama mevsim şatlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek için bina dış kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik olarak ise ısı köprüsü oluşturmadan gerekli ısı iletim katsayısına ulaşmak için bina dış yüzeyine yapılan ısı izolasyonudur.

MANTOLAMANIN AVANTAJLARI

* Bina dış yüzeyindeki her türlü kiriş, kolon, hatıl vb.. betonarme yapı elemanlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller.
* Binayı dışarıdan bir manto gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları sebebi ile oluşabilecek çatlakları ve hasarları önler.Dış duvarlarda oluşan yaz kış sıcaklık farkları 5 oC kadar çıkabilmektedir.
* Bina dış duvarları dış ortamın tüm etkilerinden korunur.
* Yoğuşma riski en aza indirilir.
* Hem ısı hem de su yalıtımı sağlar
* Tekniğe uygun yapılmış bir mantolama uygulaması %50 ye varan ısı tasarrufu sağlar.
* Mantolama yapılmış binalarda ısı dengeli bir şekilde dağıldığı için yoğuşma ve hava akımı olmaz, bu sayede konforlu bir yaşam alanı elde edilmiş olur.
* Yakıt tüketimini azalttığı için çevrenin korunmasına katkı sağlar.
* Binanın dış duvarlarında beton içindeki donatıları korozyona karşı koruyarak bina ömrünü uzatır.

MANTOLAMA NERELERE YAPILIR

Binaların dış duvarlarına, çatılarına, toprak temaslı mahallere, katları ayıran döşemelere, depo garaj gibi ısıtılmayan bölümlere bakan kısımlara ve soğuk hava depolarına mantolama uygulaması yapılabilir.

MANTOLAMA NE KADAR SÜREDE YAPILIR

Mantolama uygulaması orta büyüklükteki bir bina için ortalama 1-4 hafta arasında sürmektedir. Hava koşulları, binanın büyüklüğü, uygulamada çalışacak personel sayısı bu süreyi olumlu ya da olumsuz etkileyebilmektedir. Kuvvetli rüzgar, sis ya da yağmurlu hava koşullarında mantolama uygulaması yapılmamalıdır.En ideal zaman, uygulama yapılacak dış yüzeyin ve ortam sıcaklığının en az +5 oC olduğu dönemdir.

MANTOLAMA SİSTEMLERİ NASIL KORUNUR

Eski binalarda mantolama tatbikatları öncesinde klimaların, antenlerin, tabelaların, çamaşır demirlerinin tümünün sökülmesi gerekmektedir. Sistemin ana prensibi hiçbir aralık kalmadan cephenin tamamının ısı yalıtım levhaları ile kapanması olduğu için söz konusu unsurların mantolama sonrası cepheye monte edilmemesi çok daha sağlıklı bir karar olacaktır. Yine eski binalarda daire doğramalarının değiştirilmesi düşünülüyorsa mantolama öncesi bu değişikliğinde yapılması da sistemin zarar görmemesi adına önemli katkı sağlayacaktır. Bazı binalarda zemin katlar araç otoparkına cephelidir. Bu tip durumlarda cephe duvarının önüne çiçeklik, çit veya araçlar için lastik bar demirlerinin konması istenmeyen kaza risklerini ortadan kaldıracaktır. Bina yönetimlerinin mantolama sonrası kat malikleriyle beraber ortak karar alarak ilerleyen dönemlerde de dış cephe ısı yalıtım sistemlerine özel yönetim tedbirleri alınması herkesin ortak çıkarına olacaktır. Tüm bu tedbirlere rağmen onarım isteyen bir durum söz konusu olduğunda binanızın uygulamalarını yapan firmayla görüşüp yardım talep etmeniz doğru bir seçim olacaktır. Yapınızın ömrü ve sizin yaşam alanınızın sağlığı açısından günümüz yapı sektörünün en geçerli çözümü olan dış mantolamanın avantajlarından sonuna kadar faydalanmanız yine sizin elinizdedir.

sultanbeyli boyacı, sultanbeyli  dalmaçyalı mantolama, sultanbeyli  dış cephe mantolama,sultanbeyli mantolama,sultanbeyli mantolama ustası, sultanbeyli  fawori mantolma, sultanbeyli  mantolama, mantolama sultanbeyli, sultanbeyli  ısıyalıtım,sultanbeyli  mantolama fiyatları,istanbul sultanbeyli  mantolama, sultanbeyli filli boya mantolama,sultanbeyli  dyo boya mantolama,sultanbeyli  polisan boya mantolama,

 

sultanbeyli mantolama sultanbeyli de eviniz, binanız, çatınız,garajınız,deponuz,iş yeriniz, ısı ve enerji kaybı olan yer yere mantolama yapılır sultanbeyli de nitelikli, kaliteli mantolama ustası arıyorsanız doğru yerdesiniz. İşinin ehli mantolama ustalarımız vadedilen sürede titizlikle mantolama işlerinizi yapmaktadır. Ücretsiz keşif formumuzu doldurun ustamız sultanbeyli deki binanıza yada diğer mekanlarınıza keşfe gelsin aynı gün teklifimizi size versin. sultanbeylimantolama

Firmamız İstanbul’un tüm ilçelerinde ve bölgelerinde boya badana, alçı, alçıpan, kartonpiyer ve dış cephe mantolama hizmetleri sunmaktadır. Sultanbeyli’de; Abdurrahmangazi Mahallesi, Adil Mahallesi, Ahmet Yesevi Mahallesi, Akşemsettin Mahallesi, Battalgazi Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hasanpaşa Mahallesi, Mecidiye Mahallesi, Mehmet Akif Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Necip Fazıl Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Turgut Reis Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi tüm ilçelerinde ve bölgelerinde boya badana, alçı, alçıpan, kartonpiyer ve dış cephe mantolama hizmetleri sunuyoruz.

Boya Badana: Boya badana işinde profesyonel bir ekiple çalışmaktayız. Ucuz ve kalitesiz boya kesinlikle kullanmamaktayız. Kullandığımız Filli Boya, Dyo, Marshall gibi iyi markalı ürünlerdir. Müşterilerimizin tercihi bizim için önemlidir. Boya yapmadan önce tüm eşyalarınızı titizlikle çekip üstünü örtmekteyiz. Süpürgeliklerinizi bantlıyor ve yerleri 1 cm bile boşluk kalmayacak şekilde örtüyoruz. Kapı kollarından tutun, elektik prizlerine kadar çıkarıp profesyonel bir şekilde boya badana işini yapıyoruz. Seçtiğiniz renge göre gerekirse 2 veya 3 kat boya uygulayıp istediğiniz renge ulaşıyoruz. Boya işi bitince eşyalarınızı eski yerlerine koyup, dairenin temizliğini yapıyoruz.

Alçı: Alçı hem hazırlanması hemde kıvamının tutturulması zahmetli bir iştir. Fakat bu zahmetine rağmen büyük çapta deliklerin ve yarıkların doldurularak tamirinin yapılmasında da ekonomik bir çözümdür. Kullanılacak yüzeye göre alçı çeşitleri değişmektedir. Sıva alçısı, saten alçı veya tamir alçısı kullanılabilir.

Alçıpan: Alçıpan her iki yüzü karton kaplı ve ortası alçı malzemeden olan bir levhadır. İç mekanlarda tavan, asma tavan ve bölme duvar gibi yapı işlerinde sık kullanılan bir yapı malzemesidir. Kolay şekil alabildiğinden dolayı farklı tasarımlara imkan vermektedir. Tavanda veya duvarda girintili çıkıntılı, şekilli duvar dekorasyonlarının yapılmasına imkan sağlar. Alçıpan ile asma tavan, duvar giydirme ve yer döşeme yapılabilmektedir. Dekoratif olduğu için ve ses yalıtımını sağladığı için çok fazla tercih edilmektedir. Evinizde, işyerinizde veya büronuzda rahatlıkla kullanabileceğiniz dekoratif bir çözümdür. Ek oda istenen evlerde ve ofislerde ise bölme duvar sıklıkla tercih edilmektedir.

Kartonpiyer: Kartonpiyer dekorasyon amaçlı bir hizmettir. Genellikle yapılarda uygulamada ortaya çıkan bazı eksiklikleri izole etmede kullanılan çok yaygın bir yapı malzemesidir. Türkiye’de alçı kartonpiyer çok kullanılmaktadır. Ayrıca alçısız kartonpiyer (polistren) ürünlerinin kullanım oranı da çok hızlı artmaktadır.

Dış Cephe Mantolama: Binalarda ısı yalıtımı için dıştan, içten ve sandviç duvar olmak üzere 3 yöntem uygulanır. Yalıtımın sürekliliğini sağlamak ve ısı köprülerinin oluşumunu önlemek için yapılan en iyi uygulama mantolamadır. Dış cephe mantolama uygulaması yapı fiziği açısından en uygun olan ısı yalıtım sistemidir. Mevsim şartlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek amacı ile binanın dış  yüzeyine ısı yalıtım malzemesi  ile yapılan izalasyondur.

Tüm verdiğimiz hizmetlerde işe başlamadan önce işin yapılacağı yerde keşif yapıyor ve sonrasında ise işi projelendiriyoruz. Proje aşamalarına bağlı kalıp, mükemmel sonuçlar elde edip ve tam zamanında teslim ediyoruz.

SULTANBEYLİ DEKORASYON HİZMETLERİMİZ

Boya Badana

Alçı

Alçıpan

Kartonpiyer

Dış Cephe Mantolama

Boya badana, alçı, alçıpan, kartonpiyer ve dış cephe mantolama hizmetlerimiz için hizmetinizdeyiz.

Hizmet Verdiğimiz İlçeler

Adalar Mantolama
Ataşehir Mantolama
Avcılar Mantolama
Beykoz Mantolama
Çekmeköy Mantolama
Kadıköy Mantolama
Kartal Mantolama
Maltepe Mantolama
Pendik Mantolama
Sancaktepe Mantolama
Sultanbeyli Mantolama
Şile Mantolama
Tuzla Mantolama
Ümraniye Mantolama
Üsküdar Mantolama

mantolama,dış cephe,ısı yalıtım, yapı izolasyon, dışcephe mantolama

14 Şubat 2018
246 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Loading...
WhatsApp chat