Kartal Mantolama, Isı Yalıtım ve İzolasyon

Kartal Mantolama, Isı Yalıtım ve İzolasyon

Kartal Mantolama Isı İzolasyon

Yıllardan beri İstanbul da hizmet veren  Kartal Mantolama Isı İzolasyon, bugün firmalar arası rekabetin çok hızlı arttığı iş dünyasında, sektöründe her geçen yıl büyüyerek hizmet vermektedir.
İnşaat taahhüt işleri yan ısıra mantolama ısı izolasyon, çatı kaplama, pak siding işleri ile devam etmektedir.

Bir mühendislik firması olan  Kartal Mantolama Isı İzolasyon, firma garantisi ile binanızda karşılaşabileceğiniz tüm sorunlarda uzman kadrosuyla hizmetinizdedir.

Kartal MANTOLAMA

Kartal Mantolama Firmaları ve firması için Fiyatları almak isterseniz, bizi mutlaka arayın. kartal mantolama ekiplerimiz yeni nesil ekipmanlar ve sorunsuz garantili mantolama hizmetleriyle istanbul kartal’da sizlere hizmet etmektedir. Mantolama Kartal Firması olarak, Doğru hizmet ayrıcalığına fabrika bayinizle ulaşın. Sizlere hizmet etmekten memnuniye duyan Artemiz  İnşaat Mantolama Kartal Firmalarıarasında en uygun fiyatları veren fabrika bayi olarak, Kartal Dış Cephe Mantolama Konusunda tercih sebebini olmaktadır.

Kartal semtinde bulunan mekanınıza, Kartalda dış cephe mantolama firmaları mı arıyorsunuz, yalıtım işi yapan şirketimizden, müşterilerimize en orantılı fiyatlarla dış cephe mantolama işçiliği. Şimdi yalıtım ücret teklifini alabilirsiniz. Kartalda dış cephe mantolama nasıl yapılır? Mantolama tatbik edilirken değişik gereçler ve farklı prosedürleri kullanılmaktadır. Kartalda ki mantolama ustaları mesleğinde ehlidir. Kartalda ki apartmanınızın yapısına elverişli en kaliteli ürünlerle mantolama çalışması yapılır.

Mantolama nedir? Yapıların dış cephelerine yapılan mantolama çalışması Kartalda ki dairenizin ısı yalıtımı olacağından yakacak ihtiyacını yüzde elli oranında savurganlığı azaltmaktadır. Mantolama sıcak havalarda soğuk, kışın sıcak kalmasını mümkün kıldığı gibi rutubeti önler.

Kartal dış cephe mantolama aşamaları, mantolama işini hangi şirkete yaptıracaksanız, ilk olarak Kartalda ki apartmanınıza, hangi Mantolama ürünüyle uygulanacağını seçerek Mantolama işçilik ücretleri hesaplayarak yalıtım anlaşması imzalanarak işleme başlanır. Kartal dış cephe mantolama için likit ihyacında bankaların oluşturduğu ölçülü mantolama kredisi imkanı unutulmamalıdır. Kartal mantolama fiyatları , en cazip ücretleri ve garantili olarak şirketimiz teklif etmektedir. Bu imkanlardan faydalanmak için firmamızı arayınız. Artık İdealtepe, Küçükbakkalköy, Erenköy, Kemalpaşa, Büyükbakkalköy ve Eyüpde bölgelerinde de çalışmaktayız.

Kartal/İstanbul

Binalarda ısı yalıtımı için içaten, dıştan ve sandviç duvar olmak üzere 3 farklı yöntem uygulanır. Isı köprülerinin oluşumunu önlemek ve yalıtımın sürekliliğini sağlamak için yapılan en iyi uygulama mantolama uygulamasıdır. Dış cephe mantolama uygulaması yapı fiziği açısından en uygun olan ısı yalıtım sistemidir.

Mantolama mevsim şatlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek için bina dış kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik olarak ise ısı köprüsü oluşturmadan gerekli ısı iletim katsayısına ulaşmak için bina dış yüzeyine yapılan ısı izolasyonudur.

MANTOLAMANIN AVANTAJLARI

Bina dış yüzeyindeki her türlü kiriş, kolon, hatıl vb.. betonarme yapı elemanlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller.
Binayı dışarıdan bir manto gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları sebebi ile oluşabilecek çatlakları ve hasarları önler.Dış duvarlarda oluşan yaz kış sıcaklık farkları 5 oC kadar çıkabilmektedir.
Bina dış duvarları dış ortamın tüm etkilerinden korunur.
Yoğuşma riski en aza indirilir.
Hem ısı hem de su yalıtımı sağlar
Tekniğe uygun yapılmış bir mantolama uygulaması %50 ye varan ısı tasarrufu sağlar.
Mantolama yapılmış binalarda ısı dengeli bir şekilde dağıldığı için yoğuşma ve hava akımı olmaz, bu sayede konforlu bir yaşam alanı elde edilmiş olur.
Yakıt tüketimini azalttığı için çevrenin korunmasına katkı sağlar.
Binanın dış duvarlarında beton içindeki donatıları korozyona karşı koruyarak bina ömrünü uzatır.

MANTOLAMA NERELERE YAPILIR

Binaların dış duvarlarına, çatılarına, toprak temaslı mahallere, katları ayıran döşemelere, depo garaj gibi ısıtılmayan bölümlere bakan kısımlara ve soğuk hava depolarına mantolama uygulaması yapılabilir.

MANTOLAMA NE KADAR SÜREDE YAPILIR

Mantolama uygulaması orta büyüklükteki bir bina için ortalama 1-4 hafta arasında sürmektedir. Hava koşulları, binanın büyüklüğü, uygulamada çalışacak personel sayısı bu süreyi olumlu ya da olumsuz etkileyebilmektedir. Kuvvetli rüzgar, sis ya da yağmurlu hava koşullarında mantolama uygulaması yapılmamalıdır.En ideal zaman, uygulama yapılacak dış yüzeyin ve ortam sıcaklığının en az +5 oC olduğu dönemdir.

MANTOLAMA SİSTEMLERİ NASIL KORUNUR

Eski binalarda mantolama tatbikatları öncesinde klimaların, antenlerin, tabelaların, çamaşır demirlerinin tümünün sökülmesi gerekmektedir. Sistemin ana prensibi hiçbir aralık kalmadan cephenin tamamının ısı yalıtım levhaları ile kapanması olduğu için söz konusu unsurların mantolama sonrası cepheye monte edilmemesi çok daha sağlıklı bir karar olacaktır. Yine eski binalarda daire doğramalarının değiştirilmesi düşünülüyorsa mantolama öncesi bu değişikliğinde yapılması da sistemin zarar görmemesi adına önemli katkı sağlayacaktır. Bazı binalarda zemin katlar araç otoparkına cephelidir. Bu tip durumlarda cephe duvarının önüne çiçeklik, çit veya araçlar için lastik bar demirlerinin konması istenmeyen kaza risklerini ortadan kaldıracaktır. Bina yönetimlerinin mantolama sonrası kat malikleriyle beraber ortak karar alarak ilerleyen dönemlerde de dış cephe ısı yalıtım sistemlerine özel yönetim tedbirleri alınması herkesin ortak çıkarına olacaktır. Tüm bu tedbirlere rağmen onarım isteyen bir durum söz konusu olduğunda binanızın uygulamalarını yapan firmayla görüşüp yardım talep etmeniz doğru bir seçim olacaktır. Yapınızın ömrü ve sizin yaşam alanınızın sağlığı açısından günümüz yapı sektörünün en geçerli çözümü olan dış mantolamanın avantajlarından sonuna kadar faydalanmanız yine sizin elinizdedir.

 

 

                          mantolama_uygulama

boyacı, dalmaçyalı mantolama, dış cephe mantolama,kartal mantolama,kartal mantolama ustası, fawori mantolma, mantolama, mantolama kartal, ısıyalıtım,mantolama fiyatları,istanbul mantolama,filli boya mantolama,dyo boya mantolama,polisan boya mantolama,

kartal mantolama kartal da eviniz, binanız, çatınız,garajınız,deponuz,iş yeriniz, ısı ve enerji kaybı olan yer yere mantolama yapılır kartal da nitelikli, kaliteli mantolama ustası arıyorsanız doğru yerdesiniz. İşinin ehli mantolama ustalarımız vadedilen sürede titizlikle mantolama işlerinizi yapmaktadır. Ücretsiz keşif formumuzu doldurun ustamız kartal daki binanıza yada diğer mekanlarınıza keşfe gelsin aynı gün teklifimizi size versin. kartal mantolama

  

18 Ocak 2018
268 kez görüntülendi
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Loading...
WhatsApp chat