KADIKÖY

Kadıköy Dış Cephe Mantolama,Yalıtım,Dekorasyon ve Çatı Firması

Firmamız İstanbulun her bölgesinde hizmet vermektedir. Kadıköy bölgesindede hizmet veren firmamız, siz değerli müşterilerimize hızlı ve profesyonel bir şekilde hizmetler sunmaktadır.

Siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti açısından kaliteden ödün vermeyen firmamız bu alanda yoluna emin adımlar ile devam etmektedir.

Kadıköy ilçesinde bulunan yapıniza, Kadıköyde dış cephe mantolama firmaları mı bulmaya çalışıyorsunuz, mantolama işi yapan firmamızdan, size en orantılı fiyatlarla dış cephe mantolama işçiliği. Sadece izolasyon ücret teklifini talep edebilirsiniz. Kadıköyde dış cephe yalıtımı nasıl yapılır? Yalıtım uygulanırken farklı malzeme ve farklı yöntemleri bulunmaktadır. Kadıköyde ki mantolama ustaları işinde beceriklidir. Kadıköyde ki yapınizın yapısına uyan en nitelikli ürünlerle mantolama onarımı gerçekleştirilir.

Mantolama nedir? Yapıların dış cephelerine yapılan mantolama işlemi Kadıköyde ki evinizin ısı izolasyonu olacağından yakıt gereksinimini yüzde elli oranında savurganlığı düşürmektedir. Mantolama yazın soğuk, kışın sıcak kalmasını olanağını sunduğu gibi rutubeti de engeller.

Kadıköy dış cephe mantolama aşamaları, izolasyon işini hangi şirkete tamiratını yaptıracaksanız, ilk olarak Kadıköyde ki binanıza, hangi Mantolama ürünüyle ifa edileceğini seçerek Mantolama işçilik fiyatları hesaplayarak izolasyon sözleşmesi imzalanarak çalışmaya başlanır. Kadıköy dış cephe mantolama için fon ihtiyacınıza bankaların sağladığı orantılı mantolama kredisi imkanı es geçilmemelidir. Kadıköy mantolama fiyatları , en cazip ücretleri ve garantili olarak firmamız sunmaktadır. Bu olanaklardan faydalanmak için firmamıza ulaşınız. Şimdi Çakmak, Sultanbeyli, Atalar, Cevizli, Yavuztürk ve Altınşehirde hizmet götürmekteyiz.

Kadıköy/İstanbul

Binalarda ısı yalıtımı için içaten, dıştan ve sandviç duvar olmak üzere 3 farklı yöntem uygulanır. Isı köprülerinin oluşumunu önlemek ve yalıtımın sürekliliğini sağlamak için yapılan en iyi uygulama mantolama uygulamasıdır. Dış cephe mantolama uygulaması yapı fiziği açısından en uygun olan ısı yalıtım sistemidir.

Mantolama mevsim şatlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek için bina dış kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik olarak ise ısı köprüsü oluşturmadan gerekli ısı iletim katsayısına ulaşmak için bina dış yüzeyine yapılan ısı izolasyonudur.

MANTOLAMANIN AVANTAJLARI

* Bina dış yüzeyindeki her türlü kiriş, kolon, hatıl vb.. betonarme yapı elemanlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller.
* Binayı dışarıdan bir manto gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları sebebi ile oluşabilecek çatlakları ve hasarları önler.Dış duvarlarda oluşan yaz kış sıcaklık farkları 5 oC kadar çıkabilmektedir.
* Bina dış duvarları dış ortamın tüm etkilerinden korunur.
* Yoğuşma riski en aza indirilir.
* Hem ısı hem de su yalıtımı sağlar
* Tekniğe uygun yapılmış bir mantolama uygulaması %50 ye varan ısı tasarrufu sağlar.
* Mantolama yapılmış binalarda ısı dengeli bir şekilde dağıldığı için yoğuşma ve hava akımı olmaz, bu sayede konforlu bir yaşam alanı elde edilmiş olur.
* Yakıt tüketimini azalttığı için çevrenin korunmasına katkı sağlar.
* Binanın dış duvarlarında beton içindeki donatıları korozyona karşı koruyarak bina ömrünü uzatır.

MANTOLAMA NERELERE YAPILIR

Binaların dış duvarlarına, çatılarına, toprak temaslı mahallere, katları ayıran döşemelere, depo garaj gibi ısıtılmayan bölümlere bakan kısımlara ve soğuk hava depolarına mantolama uygulaması yapılabilir.

MANTOLAMA NE KADAR SÜREDE YAPILIR

Mantolama uygulaması orta büyüklükteki bir bina için ortalama 1-4 hafta arasında sürmektedir. Hava koşulları, binanın büyüklüğü, uygulamada çalışacak personel sayısı bu süreyi olumlu ya da olumsuz etkileyebilmektedir. Kuvvetli rüzgar, sis ya da yağmurlu hava koşullarında mantolama uygulaması yapılmamalıdır.En ideal zaman, uygulama yapılacak dış yüzeyin ve ortam sıcaklığının en az +5 oC olduğu dönemdir.

MANTOLAMA SİSTEMLERİ NASIL KORUNUR

Eski binalarda mantolama tatbikatları öncesinde klimaların, antenlerin, tabelaların, çamaşır demirlerinin tümünün sökülmesi gerekmektedir. Sistemin ana prensibi hiçbir aralık kalmadan cephenin tamamının ısı yalıtım levhaları ile kapanması olduğu için söz konusu unsurların mantolama sonrası cepheye monte edilmemesi çok daha sağlıklı bir karar olacaktır. Yine eski binalarda daire doğramalarının değiştirilmesi düşünülüyorsa mantolama öncesi bu değişikliğinde yapılması da sistemin zarar görmemesi adına önemli katkı sağlayacaktır. Bazı binalarda zemin katlar araç otoparkına cephelidir. Bu tip durumlarda cephe duvarının önüne çiçeklik, çit veya araçlar için lastik bar demirlerinin konması istenmeyen kaza risklerini ortadan kaldıracaktır. Bina yönetimlerinin mantolama sonrası kat malikleriyle beraber ortak karar alarak ilerleyen dönemlerde de dış cephe ısı yalıtım sistemlerine özel yönetim tedbirleri alınması herkesin ortak çıkarına olacaktır. Tüm bu tedbirlere rağmen onarım isteyen bir durum söz konusu olduğunda binanızın uygulamalarını yapan firmayla görüşüp yardım talep etmeniz doğru bir seçim olacaktır. Yapınızın ömrü ve sizin yaşam alanınızın sağlığı açısından günümüz yapı sektörünün en geçerli çözümü olan dış mantolamanın avantajlarından sonuna kadar faydalanmanız yine sizin elinizdedir.

Kadıköy boyacı, Kadıköy dalmaçyalı mantolama, Kadıköy dış cephe mantolama,kadıköy mantolama,kadıköy mantolama ustası, Kadıköy fawori mantolma, Kadıköy mantolama, mantolama kadıköy, kadıköy ısıyalıtım,mantolama fiyatları,istanbul kadıköy mantolama

14 Şubat 2018
239 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Loading...
WhatsApp chat